Strona głównaWakacjeTanie linie a bagaż podręczny. Na co zwrócić uwagę?

Tanie linie a bagaż podręczny. Na co zwrócić uwagę?

Podróżowanie po świecie tanimi liniami jedynie z bagażem podręcznym cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Nie tylko oszczędzamy w ten sposób pieniądze, ale również omijamy długie kolejki przy odprawach. Przewoźnicy jednak skutecznie utrudniają życie turystów i dość często aktualizują przepisy dotyczące wymiarów i wagi bagażu podręcznego.
Tanie linie a bagaż podręczny. Na co zwrócić uwagę? [Fot. Have a nice day - Fotolia.com]

Z plecakiem do samolotu

Jeśli wybieramy się w , podczas której będziemy dużo zwiedzać, to najlepszym rozwiązaniem będzie plecak. Jego standardowe gabaryty mieszczą się w narzuconych gabarytach, a także podczas kontroli, łatwiej go umieścić w koszu przy odprawie ze względu na jego miękkość i elastyczność. Ponadto jest wygodny w noszeniu – mając wolne ręce i równomiernie rozłożony ciężar na kręgosłupie z łatwością będziemy przemieszczać się po wymagającym terenie. Poza tym plecaki mają wiele rożnych przegródek i kieszonek, dzięki którym posegregujemy wszystkie potrzebne rzeczy np. dokumenty, pieniądze, telefon czy słuchawki i bez problemu dostaniemy się do nich w trakcie lotu.

Jak wybrać dobry plecak?

Wybierając plecak podróżny zwróćmy uwagę na to, by był on pojemny. Oczywiście nie może przekraczać limitów określonych przez danego przewoźnika, ale powinien pozwolić na swobodne spakowanie się na kilkudniowy wyjazd. Decydując się na zakup plecaka powinniśmy również zwrócić uwagę na bezpieczeństwo, bo to właśnie na lotniskach czy dworcach najczęściej dochodzi do okazjonalnej kradzieży. Dobry produkt przeciwkradzieżowy powinien mieć dużo zabezpieczeń, które są w stanie uchronić nas przed potencjalnym złodziejem. Wybierając odpowiedni model zwróćmy uwagę, czy posiada elementy zabezpieczające takie jak np. stalową siatkę ukrytą w poszyciu i metalowe linki w szelkach, które uniemożliwiają ich rozcięcie. Zapał kieszonkowca skutecznie ostudzą również zabezpieczenia suwaków np. w postaci niewielkiej pętelki przy końcach suwaków utrudniającej jego rozsunięcie lub dla jeszcze lepszej ochrony specjalny karabińczyk, w który można wpiąć końcówki zamka.

Sprawdź ograniczenia bagażu

, jak sama nazwa wskazuje, możemy zabrać ze sobą na pokład samolotu i mieć pod ręką przez cały czas trwania lotu. Najczęściej jest to miękka torba, plecak lub kompaktowa kabinówka. Bez względu na to, jakie linie lotnicze wybierzemy, zawsze mamy możliwość bezpłatnego korzystania z przewozu bagażu nierejestrowanego. Haczyk jednak polega na tym, że każdy przewoźnik określa indywidualne wytyczne dotyczące dopuszczalnych wymiarów bagażu. Zazwyczaj maksymalna waga w ofercie tanich linii to 10 kilogramów, a wymiary nie mogą być wyższe niż 55x40x20 cm. Kilka dodatkowych centymetrów lub kilogramów może skutkować tym, że na lotnisku będziemy musieli uiścić dodatkową opłatę, która zazwyczaj jest dość wysoka. Aby uniknąć takich sytuacji należy odpowiednio wcześniej sprawdzić, jakie są maksymalne wymiary i waga bagażu w , z których będziemy korzystać. Dotyczy to zarówno bagażu rejestrowanego jak i podręcznego.

Zobacz także

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć