Strona głównaWakacjeWakacje są korzystne dla zdrowia serca - oto medyczny dowód

Wakacje są korzystne dla zdrowia serca - oto medyczny dowód

Każdy ceni sobie urlop i czeka na ten czas, kiedy może zapomnieć o codzienności. Wraz z latem nadchodzi sezon wakacyjny i okres wypoczynku - jak się okazuje, ma on wartość nie tylko ze względu na nasz dobrostan psychiczny, ale i na zdrowia serca.
Wakacje są korzystne dla zdrowia serca - oto medyczny dowód
Pracownicy Uniwersytetu Syracuse mówi, że zdrowie serca poprawia się dzięki .
Odkryliśmy, że ludzie, którzy częściej wyjeżdżali na urlop w ciągu ostatnich 12 miesięcy, mieli obniżone ryzyko wystąpienia zespołu metabolicznego i objawów metabolicznych - mówi Bryce Hruska z Syracuse University. - Zespół metaboliczny to zbiór czynników ryzyka chorób sercowo-naczyniowych. Jeśli rozwija się ich więcej, wzrasta ryzyko chorób sercowo-naczyniowych. Ponieważ zaś objawy metaboliczne można modyfikować, a więc i wyeliminować, wakacje są jednym z elementów dbałości o - dodaje Hruska.
Nie wiadomo, co takiego jest w wakacjach, że są one korzystne dla zdrowia serca, ale w tym momencie wiadomo, że ważne jest, aby ludzie wykorzystali swój czas urlopu. - Nasze badanie sugerują, że wyjazd na wakacje przekłada się na wymierne korzyści zdrowotne - podsumowuje Hruska.

Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia, choroby sercowo-naczyniowe są główną przyczyną zgonów na całym świecie, co roku umiera z ich powodu około 17,9 miliona ludzi. Choroby te obejmują zaburzenia serca i naczyń krwionośnych, w tym serca, chorobę naczyń mózgowych, chorobę reumatyczną serca i inne schorzenia. Ponad cztery na pięć zgonów z powodu problemów sercowo-naczyniowych jest spowodowanych zawałami serca i udarami mózgu, a jedna trzecia tych zgonów występuje przedwcześnie, czyli u osób poniżej 70 roku życia.

Na podstawie:

Zobacz także

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kosciol.pl
  • Aktywni 50+
  • EWST.pl
  • eGospodarka.pl
  • Oferty pracy