Strona głównaWakacjeŚwiętuj Dni Niepodległości dookoła świata

Świętuj Dni Niepodległości dookoła świata

W listopadzie nie tylko Polska świętuje odzyskanie niepodległości. W tym miesiącu takie święta obchodzi również 14 innych krajów na całym świecie. Zobacz jak wyglądają obchody Dnia Niepodległości w Kambodży, Mikronezji czy na Barbados.
Antigua i Barbuda (Ameryka Środkowa, Karaiby) – 1 listopada
Antigua, fot. PixabayPaństwo to składa się z dwóch głównych oraz mniejszej – niezamieszkanej wyspy Redondy. Do atrakcji tego małego kraju można zaliczyć między innymi zatokę Dickensona czy przystań Jolly z białymi piaskami, krystaliczną, turkusową wodą i rafą koralową, które przyciągają wielu wczasowiczów. Święto Niepodległości obchodzone jest tu w formie tygodniowego festiwalu, na który składają się parady, ekspozycje, jarmarki z lokalnym jedzeniem. Domy, szkoły i rządowe budynki są udekorowane państwowymi flagami, a mieszkańcy przebierają się w tradycyjne stroje.

Mikronezja (na Oceanie Spokojnym) – 3 listopada
Mikronezja, fot. PixabayDla mieszkańców Mikronezji bardzo ważne są rodzinne i klanowe relacje, więc święto niepodległości wypełnione jest rodzinną atmosferą, muzyką i ulicznymi imprezami. Mikronezja składa się z 607 wysp i 4 głównych regionów. Każdy z nich ma odmienne zwyczaje, stąd też liczne kulturalne prezentacje podczas obchodów. Mikronezja jest różnorodna nie tylko pod względem kulturowym, lecz również pod względem fauny i flory. To istny raj dla , którzy mogą podziwiać piękne rafy koralowe. Znajdujące się tu terytoria Palau zostały uznane za nr 1 podwodnych cudów świata.
 
Strony : 1 2

 

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kobiety.net.pl
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Akademia Pełni Życia
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X