Strona głównaWakacjeChorwacja: Zagrzeb nominowany do tytułu najpiękniejszego jarmarku bożonarodzeniowego w Europie

Chorwacja: Zagrzeb nominowany do tytułu najpiękniejszego jarmarku bożonarodzeniowego w Europie

Organizacja European Best Destinations po raz trzeci z rzędu nominowała Zagrzeb jako jeden z najpiękniejszych jarmarków bożonarodzeniowych w Europie. Stolica Chorwacji konkuruje z 20 innymi znanymi miastami, do których goście uwielbiają przyjeżdżać w okresie świątecznym.
Chorwacja: Zagrzeb nominowany do tytułu najpiękniejszego jarmarku bożonarodzeniowego w Europie [fot. JEN] Jarmark Bożonarodzeniwy w Zagrzebiu rozpoczyna się w tym roku 2 grudnia i potrwa do 7 stycznia 2018. Stolica i największe miasto Chorwacji zaoferuje swoim gościom codzienny bogaty program. Oprócz już tradycyjnych dla Zagrzebia elementów jarmarku bożonarodzeniowego w tym roku będą na nich czekały nowe atrakcje takie jak Chorwackie Muzeum Kolejnictwa, adwent na Prekriżju, Caffe de Matos, adwent na przejściu Marica i liczne wystawy. Najbardziej interesującą spośród nich będzie poświęcona Nikoli Tesli, którą będzie można zobaczyć w pawilonie Meštrovića.

Podobnie jak w innych stolicach Europy również Jarmark Bożonarodzeniowy w Zagrzebiu odbywa się na głównym placu miejskim.

W czasie Adwentu Zagrzeb oferuje wyjątkową atmosferę, której po prostu należy doświadczyć. Coraz większa liczba turystów wybiera stolicę jako miejsce docelowe o tej porze roku, ponieważ dobra zabawa odbywa się tu dosłownie na każdym kroku. Ulice i place miasta zapraszają do odpoczynku i uczestniczenia w śpiewach, tańcach i innych rozrywkach z rodziną i przyjaciółmi.

Na turystów i mieszkańców stolicy czekać tu będzie wiele straganów z ręcznie wyrabianymi produktami, świątecznymi ozdobami oraz z doskonałą ofertą gastronomiczną. Atrakcją będzie też lodowisko na którym nie tylko można pojeździć na łyżwach, ale również będą prezentowane specjalne programy artystyczne. Po wieczornym spacerze w wyjątkowej scenerii Jarmarku będzie można rozgrzać się doskonałymi winami i smakować tradycyjnych przysmaków oraz najwyższej jakości kiełbasek.

Każdego dnia w tej bajecznej lokalizacji prezentowany będzie również atrakcyjny program rozrywkowy. W ciągu dnia będą to animacje dla dzieci, a wieczorem czas umilać będą występy muzyków, kuglarzy i innych artystów. Atrakcją będzie również możliwość spotkania św. Mikołaja.

Baśniowe święta Bożego Narodzenia w centrum Zagrzebia odbywają się w otoczeniu specjalnie na tę okazję stworzonej scenerii.

Wybierz najpiękniejszy jarmark i najlepszy europejski kierunek

Głosowanie na najlepsze europejskie jarmarki bożonarodzeniowe rozpocznie się 1 i potrwa do 11 grudnia 2017 na stronie internetowej .

Konkurentami Jarmarku Bożonarodzeniowego w Zagrzebiu będą w tym roku jarmarki w Akwizgranie, Dreźnie, Kolonii, Rothenburgu, Lipsku, Norymberdze, , Grazu, Strasburgu, Lille, Colmar, Metz, a także w Tallinie, Pradze, Budapeszcie, Brukseli, na Maderze oraz w Helsinkach i Manchesterze.

Przypomnijmy również, że w tym roku organizacja European Best Destinations nominowała do nagrody Najlepsze Kierunki Europejskie 2018 chorwacką wyspę Hvar. Głosowanie na najlepszy europejski kierunek turystyczny odbędzie się w połowie stycznia 2018 roku.

European Best Destinations jest europejską organizacją, z siedzibą w Brukseli, która powstała w celu promowania kultury i turystyki w Europie. Od 2009 roku organizacja we współpracy z biurami turystycznymi i organizacją EDEN promuje lepsze zrozumienie bogactwa i różnorodności w Europie. Portal ma ponad 4.2 mln czytelników i tysiące fanów w mediach społecznościowych.

JEN / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

Serwis świąteczny senior.pl

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Hospicja.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Umierać po ludzku
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X