Strona głównaWakacjeBilety kolejowe online coraz popularniejsze

Bilety kolejowe online coraz popularniejsze

Coraz więcej podróżnych kupuje bilety online. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2017 roku 41% pasażerów podczas zakupu biletów skorzystało ze strony intercity.pl i aplikacji IC Mobile Navigator. W analogicznym okresie ubiegłego roku liczba osób nabywających bilety w ten sposób wyniosła 39%. Pasażerowie mają możliwość zakupu biletów online na przewóz rowerów, zwierząt i rzeczy oraz wyboru kilku zniżek w jednej transakcji. Od momentu wdrożenia tej usługi podróżni kupili przez Internet ponad 38 tys. biletów dla swoich czworonożnych pupili, 50 tys. na przewóz roweru i blisko 22 tys. na duży bagaż.
Bilety kolejowe online coraz popularniejsze [fOT. blachowicz102 - Fotolia.com] Bez wychodzenia z domu

Największą zaletą kupowania lub aplikację mobilną jest możliwość zrealizowania transakcji w dowolnym czasie i miejscu – bez konieczności wychodzenia z domu czy oczekiwania. Na stronie intercity.pl można znaleźć wszystkie niezbędne informacje dotyczące rozkładu jazdy, alternatywnych połączeń, zestawienia pociągów, frekwencji czy punktualności składów. Dzięki aplikacji mobilnej podróżni mogą kupić bilet nawet na 5 min. przed odjazdem.

Pasażerowie chwalą zakup biletu przez Internet. Podkreślają, że zajmuje to nie więcej niż kilka minut. Można go wydrukować lub zapisać na np. telefonie czy tablecie. Samo sprawdzenie biletu kupionego online jest również proste – za pomocą urządzenia wystarczy tylko zeskanować zawarty na ekranie kod.

Alternatywy dla okienek kasowych

Oprócz kanałów online do dyspozycji podróżnych są także kasy biletowe. Dodatkowo przy głównych węzłach przesiadkowych, np. w Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu czy Warszawie, znajdują się biletomaty, które służą jako uzupełnienie tradycyjnych okienek kasowych. Zakup biletów w automatach jest prosty i intuicyjny. To dzięki czytelnym ekranom i przejrzystemu systemowi, który krok po kroku instruuje użytkownika. Ceny biletów są takie same jak kupionych, np. w kasach czy przez Internet. Pełną listę lokalizacji biletomatów można znaleźć na stronie internetowej PKP Intercity.

Wcześniejsze planowanie

Osoby, które zaplanują podróż wcześniej i kupią bilet z wyprzedzeniem mogą liczyć na atrakcyjne zniżki dzięki ofertom Super Promo i Wcześniej-Taniej. Przed planowaniem wyjazdu warto także sprawdzić prognozy frekwencji w Intercity na stronie internetowej przewoźnika. Wszystkie informacje dotyczące rozkładu jazdy czy ofert dla podróżnych można znaleźć na intercity.pl i dzwoniąc pod numer 19 757 lub 703 200 200.

Zobacz także

 

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Pola Nadziei
  • Kosciol.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • EWST.pl
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X