Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wakacje Wiadomości

Tanie linie a bagaż podręczny. Na co zwrócić uwagę?

Fot. Have a nice day - Fotolia.comPodróżowanie po świecie tanimi liniami jedynie z bagażem podręcznym cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Nie tylko oszczędzamy w ten sposób pieniądze, ale również omijamy długie kolejki przy odprawach. Przewoźnicy jednak skutecznie utrudniają życie turystów i dość często aktualizują przepisy dotyczące wymiarów i wagi bagażu podręcznego.

więcej »

W kraju czy za granicą - gdzie spędzamy Sylwestra 2018/2019?

<div>fot. HoliHo / Pixabay.comCoraz częściej sylwestrowe plany łączymy z wyjazdem na święta Bożego Narodzenia, w przyprószone śniegiem góry czy w skute lodem okolice mazurskich lasów lub wręcz przeciwnie, do ciepłych krajów, z dala od niskich temperatur i ferworu świątecznych przygotowań. W gorącym okresie noworocznych wyjazdów internetowe biura podróży odnotowują ponad 20-procentowy wzrost sprzedaży wyjazdów.
</div>

więcej »

Wakacyjny rekord. Polacy wyjeżdżali na potęgę

Fot. milanmarkovic78 - Fotolia.comWakacje, przynajmniej te szkolne, już za nami. Przyszedł czas na podsumowania, a wraz z nimi okazało się, że Polacy masowo wyjeżdżali na wakacje za granicę. W sumie poza krajem odpoczywało 4 miliony turystów.

więcej »

Tureckie bazary - szkoła targowania

Fot. Nikolai Link - Fotolia.comGłośny i tłumny bazar to jeden z największych symboli Turcji. Będąc na wakacjach w tym kraju nie można odmówić sobie zakupów wśród nawoływań sprzedawców i kolorowych towarów. Ale tureckie targowisko rządzi się swoimi prawami, dlatego warto je poznać.

więcej »

5 mitów na temat ubezpieczeń turystycznych

Fot. piter2121 - Fotolia.comPolacy coraz częściej wyjeżdżają na wakacje. Jak informuje GUS, liczba rodaków udających się na wczasy wzrosła między 2010 a 2016 rokiem o blisko 54 proc. Choć podróżujemy coraz chętniej, często rezygnujemy z zakupu ubezpieczenia turystycznego – winić za to powinniśmy wciąż pokutujące mity na jego temat.

więcej »

Podróż samolotem. Co i jak ubezpieczyć?

Fot. chalabala - Fotolia.comOpóźniony lub odwołany lot? Zgubiony, zniszczony lub opóźniony bagaż? A może rezygnacja z wycieczki samolotowej tuż przed wyjazdem? Wszystkie te sytuacje zdarzają się podróżnym, zwłaszcza w wakacje. Wtedy liczba lotów jest największa, a lotniska odprawiają miliony pasażerów. Jak przygotować się do podróży samolotem i jak dochodzić swoich praw lub odszkodowania, gdy ta podróż nie przebiega zgodnie z planem?

więcej »

Turcja na talerzu - poznaj tradycyjne tureckie przysmaki

Fot. materiały prasoweTurcja to kierunek, do którego Polacy ciągną nie tylko ze względu na rajskie krajobrazy i pewną, wakacyjną pogodę. Mocną stroną tego kraju jest oszałamiająca mnogością doznań smakowych kuchnia. Spróbuj Turcji na talerzu i zakochaj się w orientalnym smaku.

więcej »

Wakacyjna Hiszpania na talerzu

Fot. exclusive-design - Fotolia.comW tym roku, podobnie jak w ubiegłym większość Polaków planuje wyjazdy wypoczynkowe. Najchętniej wyjeżdżamy na 7 do 10 dni. Planując wakacje za granicą najczęściej wybieramy Hiszpanię. Tam na turystów czeka piękna pogoda, plaże, zabytki i wspaniała hiszpańska kuchnia pełna charakterystycznych potraw.

więcej »

Upadek biura podróży już nie zepsuje wypoczynku

Fot. Pio Si - Fotolia.comRosnąca liczba turystów ma coraz większą ochronę. Od lipca na rynku usług turystycznych w Polsce zaczynają działać nowe wynikające z dyrektywy unijnej przepisy. Dzięki nim turyści mogą kontynuować podróż nawet jeśli organizujące wyjazd biuro podróży zbankrutuje, a niezadowoleni z usług mogą składać reklamacje przez 3 lata zamiast przez 30 dni. I dobrze, bo firmy turystyczne nie imponują kondycją finansową - cztery na pięć jest w złej i słabej sytuacji, a 9 proc. nie radzi sobie z płatnościami wobec kontrahentów i banków – wynika z danych BIG InfoMonitor oraz Bisnode Polska.

więcej »

Jak zachować się podczas burzy?

Fot. Libor - Fotolia.comLato to czas, w którym zjawiska burzowe mogą występować niemal codziennie, jest to bowiem najcieplejszy okres w roku, sam środek sezonu burzowego, który zwykle trwa od maja do października.Pięknie wyglądające na niebie błyskawice potrafią być jednocześnie śmiertelnie niebezpieczne. Często są powodem lokalnych pożarów, strat w drzewostanie oraz w inwentarzu żywym.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Kosciol.pl Poradnik-zdrowia.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Pola Nadziei Oferty pracy