Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wakacje Wiadomości

Wakacje last minute: plusy i minusy

Fot. stockWERK - Fotolia.comWrzesień to ostatni miesiąc lata, a dla niektórych to także ostatnia szansa na dłuższy urlop. Ten, kto nie zdążył zaplanować wakacji, może skorzystać z ofert last minute. Zaledwie 2% Polaków decyduje się na rezerwację lotów mniej niż tydzień przed wylotem, a 5% bukuje w tym czasie zakwaterowanie. Jeżeli zdecydujemy się poczekać z rezerwacją do ostatniej chwili, warto dowiedzieć się, z czym wiąże się późna rezerwacja.

więcej »

Wycieczka do Niemiec: Brandenburskie muzeum falsyfikatów

fot. JENCzy może istnieć coś takiego jak Muzeum Falsyfikatów? Okazuje się, że jak najbardziej. I na dodatek znajduje się niezbyt daleko od naszej granicy - w niemieckiej Brandenburgii.

więcej »

Jak Polacy spędzają urlop w górach?

Fot. Lukasz Janyst - Fotolia.comKażdy w górach szuka w poslkich górach czegoś innego. Trzy czwarte kobiet na południe Polski jeździ przede wszystkim dla pięknych widoków, zaś mężczyźni natomiast wśród górskiej przyrody szukają możliwości aktywnego spędzania czasu – pokazuje badanie Polskich Kolei Linowych. Młodzi deklarują, że chcą obcować z naturą, za to na góralskim folklorze najbardziej zależy seniorom.

więcej »

Gdzie wypoczywali Polacy i gdzie wydali najwięcej pieniędzy?

fot. JENNajwiększe upały za nami, ciepłe i długie wieczory powoli stają się wspomnieniem. To nieuchronny znak, że wakacje się kończą. Gdzie Polacy spędzali swój urlop? W jakich miejscowościach mogli zaoszczędzić, a gdzie słono przepłacić za nocleg?

więcej »

Nieudane wakacje. Biuro podróży może nam za to zapłacić

Fot. auremar - Fotolia.comMiał być piękny pokój z widokiem na morze, trzy baseny w hotelu a na miejscu okazało się, że to puste obietnice. Takie wakacje możemy zareklamować. Mamy na to tylko 30 dni.

więcej »

Francja: turystyczny strzał w dziesiątkę

Fot. photogriffon.com - Fotolia.comWielokulturowy Paryż, luksusowe Lazurowe Wybrzeże, czy pachnąca Prowansja to jedne z najsłynniejszych wizytówek Francji. Jednak w kraju nad Loarą znajduje się wiele innych ciekawych i historycznych miejsc, które warto odwiedzić. W ramach kampanii edukacyjnej French Touch przedstawiamy dziesięć z nich.

więcej »

Seniorzy na wakacjach wybierają zwiedzanie

Fot. zinkevych - Fotolia.comTego lata urlop w miejscu zamieszkania spędza 50 proc. kobiet i 39 proc. mężczyzn. Spośród wyjeżdżających, to panie częściej preferują dalekie, podróże poza Europą, panowie za to zdecydowanie chętniej odpoczywają w kraju. Co ciekawe aktywny wypoczynek zdecydowanie częściej wybierają osoby starsze za to wczasy na leżaku częściej wybierają młodzi – pokazało badanie Diners Club Polska.

więcej »

Grecja na wakacje. Thassos - rajska wyspa

fot. JENThassos jest jedną z mniej skomercjalizowanych greckich wysp dzięki czemu zachowała swój naturalny charakter. Na turystów czeka tu trzydzieści piaszczystych, zagospodarowanych plaży oraz niezliczona ilość dzikich plaż.

więcej »

MSZ - wyjazdy do Tunezji bezpieczniejsze

fot. J. GackaPolskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych złagodziło opinię na temat wyjazdów do Tunezji. W dalszym ciągu ostrzega przed podróżą, jednak przestało ją odradzać. Kilka dni temu podobną decyzję podjęło MSZ Wielkiej Brytanii.

więcej »

Prawie 4 mln Polaków spędzi w tym roku urlop za granicą

Fot. Artur - Fotolia.comTrzy czwarte Polaków planuje spędzić tegoroczny urlop w kraju, a prawie 4 mln wybierze się za granicę. Najpopularniejsze są europejskie kierunki, uważane za bezpieczne i wolne od zagrożenia terrorystycznego. Polakom wyjeżdżającym za granicę, niezależnie od kierunku, eksperci i MSZ przypominają o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa. Przed wyjazdem trzeba się odpowiednio przygotować do wycieczki oraz wykupić ubezpieczenie turystyczne.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Pola Nadziei Poradnik-zdrowia.pl Kobiety.net.pl Kosciol.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X