Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wakacje Wiadomości

Wakacje są korzystne dla zdrowia serca - oto medyczny dowód

fot. Free-Photos from PixabayKażdy ceni sobie urlop i czeka na ten czas, kiedy może zapomnieć o codzienności. Wraz z latem nadchodzi sezon wakacyjny i okres wypoczynku - jak się okazuje, ma on wartość nie tylko ze względu na nasz dobrostan psychiczny, ale i na zdrowia serca.

więcej »

Piesze wycieczki (hiking) są dobre i dla ciała, i dla umysłu

fot. PublicDomainArchive from PixabayPandemia COVID-19 sprawiła, że piesze wędrówki stały bardzo popularne. I słusznie - to nie tylko świetny sposób spędzania czasu na łonie natury, ale też na poprawę zdrowia fizycznego i psychicznego.

więcej »

Dlaczego Finlandia jest najszczęśliwszym krajem?

fot. Finmiki from PixabayOd dawna uważa się Finów za prowadzących jeden z najszczęśliwszych stylów życia, a Finlandia została uznana przez ONZ za najszczęśliwszy kraj na świecie w latach 2018, 2019, 2020 i 2021. Visit Finland prezentuje cztery aktywności czy przedsięwzięcia, które sprawiają, że mieszkańcy tego kraju przodują w rankingach poziomu dobrostanu.

więcej »

Najlepsze wycieczki objazdowe po Chorwacji

Najlepsze wycieczki objazdowe po ChorwacjiChorwacja to położony nad Adriatykiem malowniczy kraj, słynący z zachwycających krajobrazów, doskonałej kuchni i wspaniałego, śródziemnomorskiego klimatu. Trudno się więc dziwić, że od lat Chorwacja to jeden z ulubionych wakacyjnych kierunków Polaków.

więcej »

Co należy wiedzieć o ubezpieczeniach turystycznych

Fot. piter2121 - Fotolia.com680 tys. zł – tyle zapłaciłby pewien Polak za koszty leczenia za granicą podczas letniego wyjazdu. Mężczyzna przebywający na wakacjach na Majorce wymagał nagłej hospitalizacji i przeprowadzenia dwóch operacji ratujących mu życie. Gdyby nie fakt, że pacjent był ubezpieczony, jego urlop byłby najdroższą wyprawą w jego życiu i obciążeniem finansowym na wiele lat. Na szczęście, coraz częściej decydujemy się za zakup ubezpieczenia turystycznego. W zeszłym roku zdecydowało się na to blisko 75 proc. wyjeżdżających. Na jakie polisy wakacyjne zwrócić uwagę, aby czuć się bezpiecznie?

więcej »

Jak bezstresowo dotrzeć na urlop autem?

Fot. photoschmidt - Fotolia.comZa oknem coraz cieplej, wielkimi krokami zbliża się okres wakacyjnych wyjazdów. Wiele osób wybierze się na nie samochodem. Przestrzegając kilku porad, uda nam się zmniejszyć stres związany z podróżą i w pełni cieszyć się urlopem.

więcej »

Tanie linie a bagaż podręczny. Na co zwrócić uwagę?

Fot. Have a nice day - Fotolia.comPodróżowanie po świecie tanimi liniami jedynie z bagażem podręcznym cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Nie tylko oszczędzamy w ten sposób pieniądze, ale również omijamy długie kolejki przy odprawach. Przewoźnicy jednak skutecznie utrudniają życie turystów i dość często aktualizują przepisy dotyczące wymiarów i wagi bagażu podręcznego.

więcej »

W kraju czy za granicą - gdzie spędzamy Sylwestra 2018/2019?

<div>fot. HoliHo / Pixabay.comCoraz częściej sylwestrowe plany łączymy z wyjazdem na święta Bożego Narodzenia, w przyprószone śniegiem góry czy w skute lodem okolice mazurskich lasów lub wręcz przeciwnie, do ciepłych krajów, z dala od niskich temperatur i ferworu świątecznych przygotowań. W gorącym okresie noworocznych wyjazdów internetowe biura podróży odnotowują ponad 20-procentowy wzrost sprzedaży wyjazdów.
</div>

więcej »

Wakacyjny rekord. Polacy wyjeżdżali na potęgę

Fot. milanmarkovic78 - Fotolia.comWakacje, przynajmniej te szkolne, już za nami. Przyszedł czas na podsumowania, a wraz z nimi okazało się, że Polacy masowo wyjeżdżali na wakacje za granicę. W sumie poza krajem odpoczywało 4 miliony turystów.

więcej »

Tureckie bazary - szkoła targowania

Fot. Nikolai Link - Fotolia.comGłośny i tłumny bazar to jeden z największych symboli Turcji. Będąc na wakacjach w tym kraju nie można odmówić sobie zakupów wśród nawoływań sprzedawców i kolorowych towarów. Ale tureckie targowisko rządzi się swoimi prawami, dlatego warto je poznać.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy EWST.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Poradnik-zdrowia.pl eGospodarka.pl Oferty pracy