Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wakacje Wiadomości

Tegoroczne wakacje: dłużej i drożej w drodze do Chorwacji

Fot. monticellllo - Fotolia.comPrzy wjeździe do Chorwacji czekają turystów w tym roku kontrole graniczne. Dodatkowo, chorwacki rząd podniósł opłaty za autostrady. O ile wydłuży się i jak bardzo wzrośnie koszt podróży do tego kraju? O czym jeszcze warto wiedzieć podróżując tego lata do Chorwacji?

więcej »

Kiedy boisz się latać. Jak zmniejszyć strach?

© Voyagerix - Fotolia.comJeszcze pół wieku temu przelot samolotem był wielkim życiowym wydarzeniem i właściwie niewielu ludzi miało okazję tego doświadczyć. Dzisiaj loty stały się tak powszechne, że korzystanie z tego środka transportu stało się niezbędne, by zaplanować wakacje, zmienić pracę na lepszą, czy odwiedzić dzieci mieszkające w innym kraju. Tym bardziej poważnym kłopotem staje się lęk przed lataniem.

więcej »

Kulinarne oblicza Chorwacji: kalendarium w 2017 roku

P© nadezhda1906 - Fotolia.comierwszorzędne wina, wykwintne białe trufle i najwyższej klasy oliwy – śródziemnomorska kuchnia regionów Chorwacji od lat niezmiennie zachwyca amatorów kulinarnych doświadczeń z całego świata. Festiwale kulinarne oraz degustacje miejscowych win i potraw sprawią, iż wakacje w Chorwacji będą wyjątkowe także dla podniebienia.

więcej »

Dokąd na Wielkanoc 2017 z biurami podróży? Wyspy Kanaryjskie!

© Comugnero Silvana - Fotolia.comPolscy turyści z roku na rok chętniej wyjeżdżają na Wielkanoc na imprezy turystyczne. Teraz święta spędzi w ten sposób aż o 53 proc. klientów biur podróży. Ponieważ Wielkanoc w tym roku wypada późno, bo w połowie kwietnia, znacznie mniejszy jest odsetek wyjeżdżających w tym czasie na narty niż przed rokiem.

więcej »

5 miejsc, które powinieneś zobaczyć, odwiedzając Wielką Brytanię

fot. collage Senior.plWielka Brytania to piękny kraj, który jednak większość z nas kojarzy jedynie z deszczową pogodą, wielkomiejskością, a także multikulturową stolicą. Na liście każdego turysty wybierającego się do Wielkiej Brytanii, powinny znaleźć się takie destynacje jak: Cornwall, Brighton, Yorkshire, Cotswolds, a także Lake District. Kraj ten bogaty jest w piękne miejsca z niesamowitą historią, które po prostu trzeba zobaczyć.

więcej »

Jak zachować się w różnych krajach? Zwyczaje z całego świata

© sdecoret - Fotolia.comZachowanie, które w jednym kraju jest normą, w innym może zostać uznane za niestosowne, niezrozumiałe, a niekiedy nawet obraźliwe. Przygotowując się do podróży, warto nie tylko pamiętać o biletach, rezerwacjach i odpowiednim spakowaniu walizki, lecz także zgłębić podstawy turystycznego savoir-vivre’u, aby nie popełnić… spektakularnego faux pas.

więcej »

Gdzie najchętniej odpoczywają Polacy? Nad polskim morzem i w polskich górach

fot. NovasolMorze, góry, jeziora – w takiej kolejności wybieramy lokalizację. Ponad 70% rodaków ubiegłoroczne urlopy spędziło we własnym kraju.

więcej »

Oto rozwiązanie dla ludzi, którzy powtarzają: „nie mogę spać”: kemping na weekend

© alexbrylovhk - Fotolia.comOto świetna wymówka, by wyrwać się domu na weekend - kemping pomoże przywrócić odpowiedni rytm dobowy i osłabi problemy ze snem.

więcej »

Europejskie zimowe stolice

fot. collage Senior.plNie zdecydowałeś jeszcze gdzie spędzisz zimowy urlop? Szwajcarski Verbier z ponad 400 km tras, francuski Courchevel, który w sezonie odwiedza nawet 32 tys. turystów, a może jedyne w Polsce stoki narciarskie o charakterze alpejskim, czyli Kasprowy Wierch?

więcej »

4 mity o podróżowaniu Polaków

Podróże, © sdecoret - Fotolia.comZwyczaje związane z podróżowaniem dynamicznie zmieniają się na świecie i w Polsce. Choć sezon letni jest powszechnie uznawany za najpopularniejszy okres na urlop, to w rzeczywistości Polacy podróżują przez cały rok - równie chętnie odkrywają nowe miejsca także podczas długich weekendów. Jakie jeszcze mity na temat polskich podróży nie są zgodne z rzeczywistością?

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Akademia Pełni Życia Umierać po ludzku eGospodarka.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X