Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wakacje Wiadomości

Najlepsze wycieczki objazdowe po Chorwacji

Najlepsze wycieczki objazdowe po ChorwacjiChorwacja to położony nad Adriatykiem malowniczy kraj, słynący z zachwycających krajobrazów, doskonałej kuchni i wspaniałego, śródziemnomorskiego klimatu. Trudno się więc dziwić, że od lat Chorwacja to jeden z ulubionych wakacyjnych kierunków Polaków.

więcej »

Co należy wiedzieć o ubezpieczeniach turystycznych

Fot. piter2121 - Fotolia.com680 tys. zł – tyle zapłaciłby pewien Polak za koszty leczenia za granicą podczas letniego wyjazdu. Mężczyzna przebywający na wakacjach na Majorce wymagał nagłej hospitalizacji i przeprowadzenia dwóch operacji ratujących mu życie. Gdyby nie fakt, że pacjent był ubezpieczony, jego urlop byłby najdroższą wyprawą w jego życiu i obciążeniem finansowym na wiele lat. Na szczęście, coraz częściej decydujemy się za zakup ubezpieczenia turystycznego. W zeszłym roku zdecydowało się na to blisko 75 proc. wyjeżdżających. Na jakie polisy wakacyjne zwrócić uwagę, aby czuć się bezpiecznie?

więcej »

Jak bezstresowo dotrzeć na urlop autem?

Fot. photoschmidt - Fotolia.comZa oknem coraz cieplej, wielkimi krokami zbliża się okres wakacyjnych wyjazdów. Wiele osób wybierze się na nie samochodem. Przestrzegając kilku porad, uda nam się zmniejszyć stres związany z podróżą i w pełni cieszyć się urlopem.

więcej »

Tanie linie a bagaż podręczny. Na co zwrócić uwagę?

Fot. Have a nice day - Fotolia.comPodróżowanie po świecie tanimi liniami jedynie z bagażem podręcznym cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Nie tylko oszczędzamy w ten sposób pieniądze, ale również omijamy długie kolejki przy odprawach. Przewoźnicy jednak skutecznie utrudniają życie turystów i dość często aktualizują przepisy dotyczące wymiarów i wagi bagażu podręcznego.

więcej »

W kraju czy za granicą - gdzie spędzamy Sylwestra 2018/2019?

<div>fot. HoliHo / Pixabay.comCoraz częściej sylwestrowe plany łączymy z wyjazdem na święta Bożego Narodzenia, w przyprószone śniegiem góry czy w skute lodem okolice mazurskich lasów lub wręcz przeciwnie, do ciepłych krajów, z dala od niskich temperatur i ferworu świątecznych przygotowań. W gorącym okresie noworocznych wyjazdów internetowe biura podróży odnotowują ponad 20-procentowy wzrost sprzedaży wyjazdów.
</div>

więcej »

Wakacyjny rekord. Polacy wyjeżdżali na potęgę

Fot. milanmarkovic78 - Fotolia.comWakacje, przynajmniej te szkolne, już za nami. Przyszedł czas na podsumowania, a wraz z nimi okazało się, że Polacy masowo wyjeżdżali na wakacje za granicę. W sumie poza krajem odpoczywało 4 miliony turystów.

więcej »

Tureckie bazary - szkoła targowania

Fot. Nikolai Link - Fotolia.comGłośny i tłumny bazar to jeden z największych symboli Turcji. Będąc na wakacjach w tym kraju nie można odmówić sobie zakupów wśród nawoływań sprzedawców i kolorowych towarów. Ale tureckie targowisko rządzi się swoimi prawami, dlatego warto je poznać.

więcej »

5 mitów na temat ubezpieczeń turystycznych

Fot. piter2121 - Fotolia.comPolacy coraz częściej wyjeżdżają na wakacje. Jak informuje GUS, liczba rodaków udających się na wczasy wzrosła między 2010 a 2016 rokiem o blisko 54 proc. Choć podróżujemy coraz chętniej, często rezygnujemy z zakupu ubezpieczenia turystycznego – winić za to powinniśmy wciąż pokutujące mity na jego temat.

więcej »

Podróż samolotem. Co i jak ubezpieczyć?

Fot. chalabala - Fotolia.comOpóźniony lub odwołany lot? Zgubiony, zniszczony lub opóźniony bagaż? A może rezygnacja z wycieczki samolotowej tuż przed wyjazdem? Wszystkie te sytuacje zdarzają się podróżnym, zwłaszcza w wakacje. Wtedy liczba lotów jest największa, a lotniska odprawiają miliony pasażerów. Jak przygotować się do podróży samolotem i jak dochodzić swoich praw lub odszkodowania, gdy ta podróż nie przebiega zgodnie z planem?

więcej »

Turcja na talerzu - poznaj tradycyjne tureckie przysmaki

Fot. materiały prasoweTurcja to kierunek, do którego Polacy ciągną nie tylko ze względu na rajskie krajobrazy i pewną, wakacyjną pogodę. Mocną stroną tego kraju jest oszałamiająca mnogością doznań smakowych kuchnia. Spróbuj Turcji na talerzu i zakochaj się w orientalnym smaku.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Hospicja.pl EWST.pl Poradnik-zdrowia.pl eGospodarka.pl Oferty pracy