Styl Życia eSenior Kultura Ludzie Wakacje Pasje Związki Recenzje Porady Dyskusje
Strona główna Styl życia Wakacje Artykuły

6 najtańszych kierunków na długie weekendy 2017

fot. collage Senior.plNiektórzy jeszcze ciągle na majówce, a przed nami też długi weekend czerwcowy i sierpniowy. Chcąc spędzić jeden z nich za granicą najlepiej upolować ofertę last minute i wybrać jeden z tegorocznych najtańszych kierunków. Co ciekawe, nie jest to popularna dotychczas Grecja.

więcej »

Wypoczynek jesienią? Czas na SPA&Wellness!

fot. Qtravel.plTeoretycznie mamy co najmniej 700 powodów, aby właśnie teraz rozpocząć, przedłużyć nasze wakacje lub zregenerować się po tych, które dla części z nas niestety się kończą. W praktyce jest ich ponad 300, ale tych z usługami, których jakość pozostanie nam w pamięci na dłużej jest lekko ponad 100. Obiekty, centra, hotele SPA&Wellness. Nie taka nowa, ale jakże dynamicznie rozwijająca się gałąź polskiej turystyki. Atrakcyjna, szeroko dostępna alternatywa dla uzdrowisk i sanatoriów. W ciągu jednej dekady Polska stała się prawdziwym środkowo-europejskim specjalistą od relaksu, regeneracji, zdrowego żywienia, ruchu, harmonii i powrotu do natury.

więcej »

Wyjazd wakacyjny a ryzyko terrorystyczne

© robepco - Fotolia.comCo piąty Polak obawia się ataku terrorystycznego lub zamachu podczas podróży. Za granicę chcemy wyjeżdżać tam, gdzie jest bezpiecznie. W czasie zwiększonego ryzyka terroryzmem należy unikać miejsc, do których Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza wyprawy. Ubezpieczyciel może odmówić wtedy wypłaty odszkodowania.

więcej »

Niewielu chętnych na wakacje poza Europą

© Mog DDL - Fotolia.comCo trzeci Polak zamierza spędzić letni urlop zagranicą, ale nie dalej niż w Europie. Osób gotowych wyruszyć w tym roku poza nasz kontynent jest mniej niż 4 proc. – wynika badania „Wyjazdy Polaków” ARC Rynek i Opinia wykonanego na zlecenie BIG InfoMonitor i BIK. Wraz z rosnącymi obawami przed zagranicznymi wojażami rośnie ryzyko bankructw touroperatorów. Zakup wycieczki w nieodpowiedniej firmie może oznaczać stratę pieniędzy.

więcej »

Przewodnik turystyczny część IV. Cudze chwalicie... czyli wakacje w Polsce

fot. collage Senior.plPrzyszła pora na czwartą i ostatnią część wakacyjnego poradnika. Na koniec zostawiliśmy wakacje bez przekraczania granicy, konieczności wymiany walut i uczenia się podstawowych zwrotów w obcym języku. Jednym słowem - wypoczynek w Polsce.

więcej »

Przewodnik turystyczny część III. Egzotyczna i bezpieczna wakacyjna alternatywa

fot. collage Senior.plDziś trzecia część naszego poradnika. Po trosze dla odważnych, po części dla ostrożnych. Z jednej strony będzie zatem bardzo gorąco, z drugiej bardzo zielono.

więcej »

Przewodnik turystyczny 2016 - część II. Sprawdzone, atrakcyjne kierunki na wakacje

fot. collage Senior.plNiezależnie od wszystkiego co nas otacza, a często życiowo przytłacza, czas letni to moment, w którym szczególnie intensywnie myślimy o wypoczynku. Jedni chcą naładować swoje wyczerpane akumulatory, inni zresetować głowy. Ktoś odkrywa w sobie nowe pasje, a ktoś inny szuka wyjątkowych miejsc, aby zarażać odkrywaniem świata innych. Bo przecież: "Podróże to jedyna rzecz, na którą wydajemy pieniądze, a stajemy się bogatsi". Każdy z nas ma swój własny, bardzo dobry powód, aby wyjechać, odpocząć, poczuć przysłowiowy wiatr we włosach lub w żaglach.

więcej »

Wyjazd za granicę: czego nie obejmie EKUZ

© Pio Si - Fotolia.comDzięki tanim liniom lotniczym wiele osób spędza wakacje i długie weekendy poza Polską. Przypominamy, aby w natłoku spraw organizacyjnych nie zapomnieć o wyrobieniu sobie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Zwracamy też uwagę, że nawet jej posiadanie nie zwalnia z wszystkich opłat. Poniżej kilka przykładów kosztów, które pokryje tylko dodatkowe ubezpieczenie turystyczne.

więcej »

Przewodnik turystyczny 2016 - część I. Nowe, bezpieczne kierunki na wakacje

fot. Qtravel.pl / istockPrzed nami sezon letni, a sporo osób nie wie czy i gdzie wyjechać na zagraniczny wypoczynek. Ostatnie 2 lata przyniosły spore zmiany, nie tylko na polskim, ale i europejskim rynku wyjazdów turystycznych.

więcej »

"Mój dziadek jest jak Jack Sparrow" - z wnukiem na wycieczkę

fot. collage Senior.plI znowu przyszedł maj. A tuż za nim, w kolejce czeka już czerwiec. Dwa najbardziej wiosenne miesiące w całym roku, po których rozpocznie się prawdziwie wakacyjne szaleństwo. Zanim więc wygłodniałe słońca i wakacyjnej beztroski tłumy opanują lotniska i place odjazdów autokarów, pomyślmy wspólnie o tym, czy i co możemy zrobić dla siebie, a przy nadarzającej się okazji dla naszych dzieci i wnuków. A powodów ku temu jest akurat teraz sporo.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Akademia Pełni Życia Aktywni 50+ Kobiety.net.pl eGospodarka.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X