Strona głównaWakacjeSeniorzy na wakacjach wybierają zwiedzanie

Seniorzy na wakacjach wybierają zwiedzanie

Tego lata urlop w miejscu zamieszkania spędza 50 proc. kobiet i 39 proc. mężczyzn. Spośród wyjeżdżających, to panie częściej preferują dalekie, podróże poza Europą, panowie za to zdecydowanie chętniej odpoczywają w kraju. Co ciekawe aktywny wypoczynek zdecydowanie częściej wybierają osoby starsze za to wczasy na leżaku częściej wybierają młodzi – pokazało badanie Diners Club Polska.
Seniorzy na wakacjach wybierają zwiedzanie [Fot. zinkevych - Fotolia.com] W tym sezonie dwa razy mniej Polaków niż rok wcześniej (tylko 7,5 proc.) wypoczywa w kurortach Unii Europejskiej. Natomiast, drugi rok z rzędu . Na urlop wyjeżdża aż trzy czwarte beneficjentów programu Rodzina 500+. Dla porównania, 45 proc. osób, które nie korzystają ze wsparcia programu, wakacje spędza w miejscu zamieszkania. Beneficjenci również zdecydowanie chętniej odpoczywają w kraju – aż połowa z nich wczasy planuje w Polsce. Co ciekawe, częściej także organizują . Aż 100 proc. przyznaje, że urlop zorganizuje samodzielnie.

Młodzi na leżaku, seniorzy zwiedzają

Trzy czwarte seniorów (powyżej 70 r. ż.) nie wyjeżdża na wakacje, a wśród tych planujących urlop, co trzeci odpoczywa w Polsce. Za to grupą chętnie podróżującą poza Europę są osoby przed 30 r. ż. – tego lata 15 proc. z nich zaplanowało egzotyczne wojaże na innym kontynencie. Prawie 80 proc. młodych deklaruje, że urlop organizuje samodzielnie. Co trzeci senior przy planowaniu wyjazdu korzysta z pomocy rodziny i znajomych (33 proc.). Co ciekawe, aktywny zdecydowanie częściej wybierają osoby starsze – połowa z nich deklaruje chęć zwiedzania i poznawania nowych miejsc, podczas gdy większość młodych (67 proc.) planuje bierny wypoczynek.

Im większy dochód, tym więcej podróży

Co oczywiste, plany wakacyjne korelują z wysokością zarobków. 87 proc. osób o dochodzie netto powyżej 5 tys. wyjeżdża na wakacje, z czego największy odsetek (67 proc.) wybiera kurorty europejskie, a tylko, co piąty (20 proc.) wypoczywać będzie w kraju. Za to wśród osób, których dochód nie przekracza 1000 zł, prawie 90 proc. tego lata zostaje w domu, a pozostali podróżować będą po Polsce. Lepiej zarabiający są zdecydowanie bardziej wygodni. Podczas organizowania wyjazdu częściej korzystają z usług biur podróży (46 proc.). Za to 67 proc. osób o dochodzie poniżej 1000 zł, plany urlopowe opiera na pomysłach rodziny i znajomych.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Umierać po ludzku
  • Akademia Pełni Życia
  • Pola Nadziei
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Oferty pracy