Strona głównaWakacjeWielkanocne podróże - nie tylko do rodziny

Wielkanocne podróże - nie tylko do rodziny

Większość Polaków planuje obchodzić Wielkanoc w gronie najbliższych. Czasami oznacza to jednak, że święta spędzimy z rodziną, ale poza granicami kraju. Najwięcej Polaków poleci do Wielkiej Brytanii, Niemiec oraz Irlandii. Część osób wybiera się na kilkudniowe wakacje w gronie przyjaciół do jednego z europejskich miast.
Wielkanocne podróże - nie tylko do rodziny [© ChristArt - Fotolia.com] Święta z rodziną w Europie
Polacy, przywiązani do tradycyjnego spędzania Wielkanocy, udają się do bliskich mieszkających za granicą, aby wspólnie zasiąść do świątecznego śniadania. Do najczęściej wybieranych przez klientów FRU.PL kierunków podróży wielkanocnych należą Wielka Brytania, Niemcy oraz Irlandia.
- Polacy coraz chętniej decydują się na świąteczną do rodziny mieszkającej w Europie ze względu na atrakcyjne ceny biletów lotniczych. Przykładowo, rezerwując w lutym lot na wielkanocny wyjazd do Londynu, można było go nabyć już za 110 zł - mówi Bogumiła Sowa z FRU.PL.
Święta z przyjaciółmi
We Włoszech popularne jest powiedzenie: „Natale con i tuoi, Pasqua con chi vuoi", co znaczy, że Boże Narodzenie powinno się świętować w gronie rodziny, natomiast Wielkanoc można spędzić z przyjaciółmi. Z danych FRU.PL wynika, że dla coraz większej grupy Polaków Święta Wielkanocne to doskonała okazja na krótkie . Aktywny sposób spędzenia świąt najczęściej preferują ludzie młodzi w wieku od 25 do 35 lat. Do grona najpopularniejszych miast w okresie 29 marca - 7 kwietnia należą: Rzym, Paryż, Barcelona i Madryt. Mimo, że początek wiosny nie sprzyja plażowaniu, tamtejsze warunki pogodowe są idealne na piesze wędrówki, spacery i zwiedzanie miasta.

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Hospicja.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • EWST.pl
  • Aktywni 50+
  • Oferty pracy