Strona głównaWakacjeSenior na pokładzie: 14 wskazówek jak przygotować się do lotu samolotem?

Senior na pokładzie: 14 wskazówek jak przygotować się do lotu samolotem?

Rejs samolotem wielu seniorom kojarzy się nie tylko z przedłużonym weekendem, długo oczekiwanymi wakacjami, odwiedzinami dzieci na stałe mieszkających zagranicą, ale bardzo często łączy się z obawami przed lataniem. Chcąc zmniejszyć stres związany z podróżą, zanim wsiądziemy na pokład samolotu powinniśmy się do niego dobrze przygotować, a także przemyśleć, co powinniśmy ze sobą zabrać. Dzięki zastosowaniu się do kilku prostych sposobów zwiększymy swoją szansę na przyjemny i spokojny lot.
Senior na pokładzie: 14 wskazówek jak przygotować się do lotu samolotem? [© Kara - Fotolia.com] Po pierwsze, porównaj ceny różnych przewoźników zanim dokonasz zakupu biletu lotniczego. Planując dalszą destynację czy lot w wyższej klasie, zweryfikuj koszt przelotu w zaprzyjaźnionym biurze podróży, które lojalnym klientom z pewnością zaoferuje konkurencyjną cenę biletu lotniczego. Samodzielne bądź przy pomocy zaufanej osoby sprawdź też strony internetowe, specjalizujące się w wyszukiwaniu okazyjnych lotów. Możesz na nich znaleźć bilety promocyjne oraz łączone (rejs w jedną stronę obsługuje inny przewoźnik niż w powrotną). Jeśli jednak myślisz o krótkim np. , zweryfikuj ceny biletów na bezpośrednich stronach przewoźników. Dzięki temu unikniesz dodatkowej opłaty za wystawienie biletu, tzw. opłaty transakcyjnej.

Po drugie, kupując bilet lotniczy, wybierz łatwo dostępne miejsce w samolocie. Oczekując wyższego komfortu lotu za dodatkową opłatą, wykup te z większą przestrzenią na nogi lub wybierz podróż w wyższej klasie np. Business lub Pierwszej. Jeśli jednak sama myśl o locie samolotem wzbudza w Tobie obawę, a nawet strach, rezerwując miejsce – weź to przy korytarzu, nigdy blisko okna.

Po trzecie, dokonując zakupu biletu lotniczego, zaznacz czy podczas lotu potrzebujesz asysty lub pomocy ze strony personelu naziemnego. Linie lotnicze z dużym respektem podchodzą do pasażerów z ograniczoną mobilnością. Chcąc skorzystać z dodatkowych ułatwień np. odbioru wózka inwalidzkiego czy zabranie ze sobą psa przewodnika, o swoim zamiarze koniecznie poinformuj linię lotniczą, z której usług zamierzasz skorzystać.

Po czwarte, jeszcze na etapie rezerwacji zadbaj o właściwą dietę dostosowaną do twojego aktualnego stanu zdrowia. Na dłuższych dystansach przewoźnicy oferują swoim pasażerom np. posiłki dla diabetyków, potrawy niskokaloryczne, dania z niską zawartością cholesterolu czy sodu.

Po piąte, zwróć uwagę, z jakiego i na jakie lotnisko . Jest to szczególnie istotne w przypadku tanich linii lotniczych, które zazwyczaj startują i lądują w portach lotniczych oddalonych nawet o kilkadziesiąt kilometrów od centrum docelowego miasta. Czasami może się nawet okazać, że bardziej opłacalne będzie skorzystanie z lotów rejsowych niż tanich linii lotniczych, jeśli doliczymy komfort podróży oraz koszty dojazdu taksówką, autobusem czy pociągiem do miejsca docelowego.

Po szóste, chcąc uniknąć zbędnego dźwigania, zabierz ze sobą bagaż rejestrowany. To rozwiąże Ci problem ciężkiej, podręcznej walizki, a także stresu związanego z ewentualnym przekroczeniem jej limitu wagowego, a tym samym konieczności przepakowania się bądź wyrzucenia rzeczy.

Po siódme, pamiętaj o zapakowaniu niezbędnych i wartościowych rzeczy do . Sprawdź, czy zabrałeś wszystkie leki, które regularnie przyjmujesz. Jeśli bierzesz je o ściśle określonych godzinach, spakuj je na pokład samolotu – nigdy przecież nie wiesz, czy Twoja podróż się nie przedłuży. Co ważne, jeśli przyjmujesz duże ilości medykamentów lub masz opakowania powyżej 100 ml, nie zapomnij zabrać ze sobą zaświadczenia lekarskiego. Z kolei chcąc zniwelować ryzyko uszkodzenia sprzętu elektronicznego, zawsze miej go blisko siebie.

Po ósme, nie zapomnij o zabraniu na pokład samolotu ulubionej książki, krzyżówki czy gazety. Z pewnością pomogą Ci się one zrelaksować podczas podróży i zapomnieć o stresie z nią związanym.
 
Strony : 1 2

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć