Strona głównaWakacjePopularne miejsca na wakacje - Hiszpania

Popularne miejsca na wakacje - Hiszpania

Hiszpanię odwiedza rocznie około 55 milionów turystów z zagranicy i ustępuje ona pod tym względem jedynie Francji. Kraj ten należy do najpopularniejszych kierunków obieranych także przez Polaków. Półwysep Iberyjski przyciąga turystów piękną pogodą, dobrą kuchnią i serdeczną atmosferą. Najpopularniejsze w Hiszpanii są plaże – Costa Brava, Costa Blanca czy Costa del Sol gromadzą przybyszów z całego świata.
Ceny na Półwyspie Iberyjskim są również dość atrakcyjne, co stanowi dodatkowy argument przemawiający za wyjazdem właśnie w te okolice. Hiszpania to czwarty najpopularniejszy .

Kraina morzem i piaskiem płynąca

© danieldefotograaf - Fotolia.com

Linia brzegowa Hiszpanii liczy 3 904 km, a wraz z wyspami 4964 km. Jest to jedno z najdłuższych i najatrakcyjniejszych wybrzeży w Europie. Na jej terytorium znajduje się aż 13 wysp zgrupowanych na dwóch archipelagach: Wyspy Kanaryjskie na Oceanie Atlantyckim i Baleary na Morzu Śródziemnym. Wybrzeże hiszpańskie jest na ogół płaskie i dostępne. Na wschodzie i południu dominują piaszczyste plaże idealne do wypoczynku. Na północy zaś, pomijając Zatokę Biskajską można zobaczyć piękne klify. Ta różnorodność to jeden z powodów, dla którego odwiedzający kochają Hiszpanię i ciągle tam powracają.
 
Strony : 1 2 3 4 5

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Hospicja.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Oferty pracy