Strona głównaWakacjePolska na majówkę: Góry Izerskie

Polska na majówkę: Góry Izerskie

Majowe weekendy (de krótsze i te dłuższe) to doskonały czas, aby odetchnąć od codziennego pośpiechu i wypocząć na łonie natury. Dla wszystkich, którzy jeszcze nie zdecydowali, gdzie spędzą wolny czas mamy kolejną propozycję - Góry Izerskie.
fot. MerrellPopularne Tatry, Karpaty czy Bieszczady są oblegane przez przez cały rok. Dlatego też my polecamy Góry Izerskie – wymarzone miejsce do uprawiania turystyki rodzinnej. Ich częściowo łagodna linia sprawia, że mogą je zdobywać zarówno starsi jak i młodsi, w związku z tym są idealnym miejscem na majówkowy rodzinny wypad. Znajdziemy tu także wiele rowerowych szlaków – o zróżnicowanej długości i stopniu trudności.

Warto wspomnieć, że źródła izerskich potoków i rzek są zasobne w bardzo smaczną wodę i stanowią ich bogactwo. W okolicach uskoku tektonicznego pod Świeradowem Zdrój znajdują się radoczynne stawy, natomiast wody bogate w magnez znajdziemy pod Czerniawą Zdrój.

fot. MerrellZnaczne obszary w Górach Izerskich są porośnięte łąkami i kosodrzewiną. Największy z nich to Izerska Łąka, przez którą płynie Izera. To jedna z najbardziej niezwykłych rzek w Polsce, ponieważ jej górny bieg wygląda jak dolny wielu innych rzek.

Każdy, kto chciałby pozachwycać się urokiem tych terenów, oprócz małych wiosek ma do wyboru także dwa znane miasta uzdrowiskowe i urlopowe – Szklarską Porębę oraz Świeradów Zdrój.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Akademia Pełni Życia
  • Aktywni 50+
  • Hospicja.pl
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Oferty pracy