Strona głównaWakacjePolska na majówkę: Dolina Baryczy

Polska na majówkę: Dolina Baryczy

Szukasz wrażeń na końcu świata, przemierzasz tysiące kilometrów po to, by zobaczyć coś niespotykanego i niedostępnego w naszym kraju? Tymczasem w Polsce czekają skarby krajobrazu i natury, które koniecznie trzeba zobaczyć. Oto jeden z nich - Dolina Baryczy.
fot. MerrellW krainie „tysiąca stawów” – jak nazywana jest Dolina Baryczy znajdująca się na pograniczu Dolnego Śląska i Wielkopolski – tak naprawdę znajduje się ich około 300, jednak i tak jest to największe skupisko stawów hodowlanych w Europie. Jedne z nich – Stawy Milickie należą do sieci jezior odznaczających się w skali świata znaczącym bogactwem ekosystemów.

Dolina Baryczy przyciąga przede wszystkim miłośników ptaków i tzw. „birdwatchingu”, czyli podglądania skrzydlatych mieszkańców tej krainy. jednak każdy może znaleźć tam coś dla siebie. Jak można spędzić czas? Opcji jest wiele. Można pomiędzy dwoma stawami – Grabownicą oraz Słupickim i zachwycać się przepięknym krajobrazem. Dla osób cierpliwych polecana jest obserwacja ptaków, a także otaczającej przyrody. Na terenie doliny wytyczonych jest także wiele ścieżek , których wystarczy na cały, aktywny dzień.

fot. MerrellWśród stawów, które nadają temu krajobrazowi niezwykłego charakteru można wspaniale wypocząć, a także oderwać się od spraw codziennych. Obszar ten jeszcze nie do końca odkryty przez turystów daje nam gwarancję samotnego i spokojnego przemierzania szlaków. To raj dla wszystkich, którzy chcą podglądać naturę w jej niemal nieskażonej postaci, ale też dla tych, którzy cenią sobie kulinarne doznania. Tu znajduje się sporo miejsc, nęcących turystów doskonałymi daniami z pozyskanych lokalnie ryb słodkowodnych, a milicki jest przrządzany na setki sposobów.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Aktywni 50+
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Pola Nadziei
  • Oferty pracy