Strona głównaWakacjeMSZ - wyjazdy do Tunezji bezpieczniejsze

MSZ - wyjazdy do Tunezji bezpieczniejsze

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych złagodziło opinię na temat wyjazdów do Tunezji. W dalszym ciągu ostrzega przed podróżą, jednak przestało ją odradzać. Kilka dni temu podobną decyzję podjęło MSZ Wielkiej Brytanii.
MSZ - wyjazdy do Tunezji bezpieczniejsze [fot. J. Gacka] Stan wyjątkowy, wprowadzony po fali zamachów w 2015 roku, może być czasowo znoszony i przywracany w zależności od rozwoju sytuacji. Od dnia 3 lipca 2017 r. obszary produkcyjne, w tym posiadające instalacje przemysłową o charakterze strategicznym dla państwa oraz tereny sąsiadujące z ww. infrastrukturą zostały ogłoszone terenami zmilitaryzowanymi do czasu ustąpienia zagrożenia blokadami i strajkami okupacyjnymi. Prawo wstępu do ww. obszarów posiadają tylko osoby upoważnione. Całkowity zakaz poruszania się obowiązuje w zamkniętych strefach wojskowych.

Ministerstwo podkreśla, że miejscowe siły bezpieczeństwa podejmują zdecydowane działania i od 2016 roku nie doszło w do zamachu terrorystycznego wymierzonego w turystów. Niemniej jednak, w ocenie MSZ, zagrożenie zamachami terrorystycznymi nadal utrzymuje się na terenie całego kraju. Dlatego resort sugeruje m.in. wybór wyjazdów grupowych i pobyt w renomowanych hotelach, zapewniających pełną ochronę wewnątrz obiektu, w tym na przylegającej . MSZ nadal odradza wyjazdy indywidualne poza miejscowości turystyczne, a także odwiedzanie południa kraju oraz pogranicza tunezyjsko-libijskiego i tunezyjsko-algierskiego. Turystom przebywającym w Tunezji zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności, unikanie zgromadzeń publicznych, bieżące monitorowanie sytuacji bezpieczeństwa i stosowanie się do zaleceń władz miejscowych. MSZ apeluje również o rejestrację podróży w systemie .

Obniżenie poziomu ostrzeżenia dla podróżujących do Tunezji to dobra wiadomość dla polskich turystów, którzy w zdecydowanej wiekszości wyjeżdżają do tego kraju właśnie na zorganizowane pobyty wakacyjne w dobrze chronionych obiektach.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym . W najbliższym czasie planujemy kolejne publikacje na temat tego kraju.

Zobacz także

 

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Pola Nadziei
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Umierać po ludzku
  • Aktywni 50+
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X