Strona głównaWakacjeDokąd na majówkę? Pomysły na majowy długi weekend

Dokąd na majówkę? Pomysły na majowy długi weekend

Polacy coraz chętniej wybierają europejskie miasta jako cel swoich wiosennych podróży. Długi weekend majowy jest tego najlepszym przykładem. Przedstawiamy krótki przewodnik po ich najciekawszych atrakcjach.
Genewa

Miasto, malowniczo położone nad brzegiem Jeziora Genewskiego u podnóża Alp, oferuje odwiedzającym całą moc atrakcji. Wycieczkę warto rozpocząć od pięknego jeziora, które nadaje Genewie unikalny charakter. Turyści mogą wziąć udział w rejsach z przewodnikiem czy sfotografować ikonę Genewy – fontannę Jet d’Eau. Następnym krokiem powinien być spacer klimatycznymi ulicami starego miasta, gdzie znajduje się Terrasse Agrippa-d’Aubigné – punkt, z którego rozpościera się widok na panoramę miasta. Na całym świecie Genewa słynie także z - można tu znaleźć unikalne wystawy, muzea czy instytucje w całości poświęcone temu rzemiosłu. Ale oprócz najpopularniejszych atrakcji nie należy zapominać również o tych mniej znanych. Genewa bowiem może pochwalić się niezwykle aktywną sceną alternatywną. To właśnie tutaj znajduje się jedno z ważniejszych centrów kultury w Europie: zlokalizowana w dawnej fabryce l’Usine i mieszcząca się w niej Federacja Artystów im. Kuglera zrzeszająca blisko 220 artystów. Szukając ciekawego miejsca na wieczór należy koniecznie sprawdzić, co dzieje się aktualnie w klubie la Gravière, który jest prawdziwym centrum muzyki elektronicznej. Z kolei fani teatru świetnie spędzą czas przy scenie teatru Galpon. Planując wycieczkę do Genewy warto wiedzieć o karcie Geneva Pass, która w atrakcyjnej cenie uprawnia do darmowego transportu publicznego oraz wejść do wielu muzeów.
© ocphoto - Fotolia.com
 
Strony : 1 2 3

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Komentarze

  • 15:26:26, 25-04-2016 ~gość: 95.141.27.xxx

    Ja w tym roku wybieram się do Pragi. Jadę z córką, znalazła nam fajny nocleg na bookapart i jedziemy na 4 dni. Mam nadzieję, że tyle wystarczy żeby zwiedzić miasto.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Umierać po ludzku
  • Kosciol.pl
  • Hospicja.pl
  • Kobiety.net.pl
  • Oferty pracy