Strona głównaWakacjeDokąd na Wielkanoc 2017 z biurami podróży? Wyspy Kanaryjskie!

Dokąd na Wielkanoc 2017 z biurami podróży? Wyspy Kanaryjskie!

Polscy turyści z roku na rok chętniej wyjeżdżają na Wielkanoc na imprezy turystyczne. Teraz święta spędzi w ten sposób aż o 53 proc. klientów biur podróży. Ponieważ Wielkanoc w tym roku wypada późno, bo w połowie kwietnia, znacznie mniejszy jest odsetek wyjeżdżających w tym czasie na narty niż przed rokiem.
Dokąd na Wielkanoc 2017 z biurami podróży? Wyspy Kanaryjskie! [© Comugnero Silvana - Fotolia.com] wciąż spędzamy najchętniej na Wyspach Kanaryjskich, w Egipcie lub na włoskich stokach narciarskich. W obrębie pierwszej trójki doszło jednak do zmian miejsc. Spowodował je termin świąt, ale również ceny wielkanocnych ofert biur podróży. Mocno staniały Wyspy Kanaryjskie, zajmując ubiegłoroczną pozycję Egiptu, wówczas lidera popularności.

Znamienny jest ogólny wzrost ofert na Wielkanoc, sprzedanych w biurach podróży – wynosi on 53 proc. w porównaniu do ubiegłego roku. Co istotne, w tym roku święta wypadają na dwa tygodnie przed majówką, jednym z ważniejszych turystycznych szczytów, o wyjątkowo korzystnym w tym roku układzie kalendarza (wystarczą 3 dni urlopu by mieć aż 9 dni wolnego).

– Bliskość tych terminów i duży wzrost wyjazdów na Wielkanoc pokazuje, że turyści chcą nie tyle wyskoczyć na wiosenny urlop, lecz raczej spędzić Wielkanoc w rodzinnym gronie, ale niekoniecznie na wspólnych, męczących przygotowaniach do świąt – komentuje Radosław Damasiewicz z Travelplanet.pl. – A w Polsce, Czechach czy na Słowacji można w ten sposób spędzić sześć dni z wyżywieniem w hotelu płacąc 100 – 150 zł za dzień pobytu lub 250 zł lecąc na 3 – 4 dni na Maltę, Cypr lub do Hiszpanii.

Co najchętniej wybierają turyści

Ponad 26 proc. turystów, którzy wykupili wyjazd na święta w biurach podróży, spędzi je na . W zeszłoroczne święta poleciało tam 14 proc. klientów biur podróży. Skąd taki duży wzrost? Na trzy tygodnie przed Wielkanocą za tygodniowy pobyt płacili przeciętnie niecałe 2400 zł. Kanary na tegoroczne święta są tańsze o ponad 400 zł niż przed rokiem i tylko 100 zł droższe niż pobyt w tym czasie w (najchętniej wybierany na wielkanocny wyjazd w ubiegłym roku, obecnie blisko 20 proc. wyjazdów).

Ok. 10 proc. klientów biur podróży wybiera się na Wielkanoc do Grecji (płacą niecałe 1900 zł od osoby) a ponad 6 proc. na Maltę, jeden z najbardziej katolickich krajów Europy (płacą ok 1400 zł od osoby).

Blisko 12 proc. klientów biur podróży Wielkanoc spędzi na włoskich stokach narciarskich, płacąc za pobyt w biurach średnio niecałe 1300 zł od osoby. Duży spadek (5 pkt. proc.) w porównaniu z ubiegłoroczną Wielkanocą jest łatwo wytłumaczalny.

– W ogóle w tegoroczne święta odsetek wyjazdów narciarskich to kilkanaście procent w porównaniu z ubiegłym rokiem, gdy święta wypadały pod koniec marca i wynosił on ok. 30 procent – zauważa Radosław Damasiewicz. – Połowa kwietnia w połączeniu z włoskim słońcem powoduje, że warunki na stokach są komfortowe tylko dla miłośników firnu, wiosennego rozmokniętego śniegu. Dla przeciętnych narciarzy oznaczają one mękę na stoku zamiast przyjemności.

Zobacz także

 

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Komentarze

  • 09:50:26, 31-03-2017 ~gość: 104.224.55.xxx

    a ja chętnie pojechałbym nad polskie morze w tym czasie, przed sezonem można znaleźć niedrogie noclegi, nie będzie też takiego tłoku

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • EWST.pl
  • eGospodarka.pl
  • Hospicja.pl
  • Kosciol.pl
  • Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X