Strona głównaWakacjePrzewodnik turystyczny 2016 - część I. Nowe, bezpieczne kierunki na wakacje

Przewodnik turystyczny 2016 - część I. Nowe, bezpieczne kierunki na wakacje

Przed nami sezon letni, a sporo osób nie wie czy i gdzie wyjechać na zagraniczny wypoczynek. Ostatnie 2 lata przyniosły spore zmiany, nie tylko na polskim, ale i europejskim rynku wyjazdów turystycznych.
Bezpieczne kierunki na wakacje. Przewodnik turystyczny 2016 Trzy spośród pięciu dotychczas top-kierunków, obsługujących łącznie 3/4 wakacyjnego ruchu wyjazdowego nagle straciło klientów. Trudno się temu dziwić. z Tunezją co prawda wciąż kuszą bardzo niskimi cenami, promocjami i akcjami marketingowymi, ale mimo wszystko, nie są w stanie zapewnić bezpieczeństwa wewnętrznego swoim gościom. Turcja, którą dotychczas postrzegaliśmy jako spokojną mekkę rodzinnego wypoczynku All Inclusive, coraz bardziej jawi się jako kraj atrakcyny dla terrorystów, a dodatkowo ogniskuje konflikt wewnętrzny z mieszkającymi tam Kurdami,. Przez to notuje coraz słabsze wyniki w sprzedaży usług turystycznych. Nie bez znaczenia jest też zalewająca masowo południowe kierunki wypoczynkowe fala uchodźców. Pozostałe w sprzedaży turystyczne kierunki, głównie europejskie (, Grecja, Bułgaria, Chorwacja, Włochy) nie są i prawdopodobnie nie będą w stanie obsłużyć ogromnej rzeszy klientów. Trzeba pamiętać, że podobny sposób postrzegania mają w tej chwili inni Europejczycy, a to buduję ogromną przewagę popytu nad podażą i - niestety - rosnące ceny, zwłaszcza w szczycie sezonu.

W szerszej ocenie i analizie powstaje ogromna przepaść, którą należy jak najszybciej zagospodarować nowymi kierunkami. Najważniejsze przy wyborze oferty staje się w tej chwili kilka elementów:
  1. bezpieczeństwo - społeczne, pobytowe, zakupowe, ekonomiczne,
  2. pozytywna rekomendacja polskiego MSZ - od 2015 stała się dla nas bardzo ważna,
  3. krótki, trwający maksymalnie 3h czas dolotu - najchętniej z wielu lotnisk regionalnych w Polsce,
  4. fantastyczna typowo wakacyjna pogoda - przyjemna temperatura wody i powietrza,
  5. odpowiednie dla naszych potrzeb zaplecze i infrastruktura hotelowa i wypoczynkowa,
  6. atrakcyjność miejsca wypoczynkowego - pomysł na spędzanie czasu, dobrą zabawę i zwiedzanie,
  7. świadomość wypoczywania w danym kierunku innych Europejczyków - obecność np. Francuzów, Niemców, Brytyjczyków buduje nasz spokój i zwiększa poczucie bezpieczeństwa,
  8. świadomość obecności w danym kierunku oferty dużych biur podróży,
  9. ciekawe, atrakcyjne oferty - liczne promocje, relatywnie niskie ceny.
Mając na uwadze te wskazania, poszukaliśmy rozwiązań, które mogą przydać się przy wyborze oferty na tegoroczne wyjazdy. Podzieliliśmy je na trzy kolejne częsci przewodnika po wakacyjnych kierunkach 2016, które mogą byc atrakcyjne dla osób dojrzałych. Dziś (1) NOWOŚCI, które zastąpić mogą Egipt, Tunezję i być może Turcję. W kolejnych odsłonach przedstawimy (2) stałe, pewne standardy europejskie, (3) egzotyczną alternatywę dla turystyki masowej oraz ofertę krajową.

NOWOŚCI

Analizując na bieżąco rynek ofert turystycznych, wytypowaliśmy trzy nowe kierunki, które mają potencjał i ogromną szansę przejąć rzesze. Wszystkie one spełniają wymierzone wyżej założenia i wydają się bardzo ciekawą alternatywą - , i .

 
Strony : 1 2 3 4

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Komentarze

  • 14:52:14, 25-05-2016 ~gość: 185.93.183.xxx

    Ja w tym roku wybieram się do Pragi. Znalazłam już nocleg i zamierzam przez cały tydzień zwiedzać miasto.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Akademia Pełni Życia
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Kobiety.net.pl
  • Oferty pracy