Strona głównaWakacje6 porad, które pomogą w przygotowaniu do egzotycznej podóży

6 porad, które pomogą w przygotowaniu do egzotycznej podóży

Polacy podróżują coraz więcej i coraz dalej. Okres jesienny rozpoczyna wyprawy w poszukiwaniu słońca, ale także chęć poznawania innych kultur. Gdzie i na ile jechać, jak radzić sobie z jet lag, czy trzeba się szczepić? Dlaczego do egzotycznego wyjazdu warto się dobrze przygotować?
6 porad, które pomogą w przygotowaniu do egzotycznej podóży [© magdal3na - Fotolia.com] Z roku na rok rośnie zainteresowanie polskich turystów wyjazdami egzotycznymi. Ze statystyk rezerwacyjnych Travelplanet.pl wynika, że spośród polskich turystów, którzy do połowy listopada zdecydowali się na wyjazd za granicę na Boże Narodzenie i Sylwestra, aż 26 proc. chce spędzić ten czas na drugim końcu świata. Jednak taki wyjazd nie wymaga jedynie spakowania walizek i udania się na lotnisko. Eksperci z Travelplanet.pl podpowiadają, na co warto zwrócić uwagę, wybierając się do egzotycznych krajów.

1. Gdzie się jeździ i ile to kosztuje

, które są w ofertach biur podróży, to przede wszystkim Tajlandia, Dominikana, Kuba, Meksyk, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Chiny, RPA, Gambia, Sri Lanka, Kenia, Wietnam, Mauritius i Wyspy Zielonego Przylądka. W zależności od wybranego kierunku czy sposobu spędzania czasu na takim wyjeździe, przygotowanie się do niego może się różnić. Ceny wycieczek w egzotyczne regiony świata zaczynają się od ok. 3000 zł/os. W tej cenie możemy zwiedzić Gambię. Niewiele drożej będą nas kosztować Zjednoczone Emiraty Arabskie, za które zapłacimy od 3100 zł/os. W górnym przedziale cenowym znajduje się w tym roku RPA – od 5500 zł, a Mauritius nawet od 7800 zł/os.

2. Długość podróży

Wybierając cel podróży, powinniśmy wziąć pod uwagę liczba dni przeznaczonych na wypoczynek. Jeśli mamy ograniczoną ilość czasu, warto pomyśleć o nieco bliżej położonej Gambii, Wyspach Zielonego Przylądka czy Emiratach Arabskich. Pamiętajmy, że nawet gdy sam lot trwa ok. 6 godzin, to do czasu całej podróży trzeba doliczyć jeszcze dojazdy do lotniska wylotowego, pobyt na nim, dojazd do hotelu. Ten czas także obejmie drogę powrotną, a to wszystko kosztem naszego urlopu. Gdy dysponujemy dłuższym urlopem – możemy wybrać te dalsze kierunki. Do Tajlandii leci się ok. 11 godzin, a na Dominikanę ok. 13. Dlatego warto wybierać kierunek podróży w oparciu o liczbę dni naszego urlopu.

3. Komfortowy przelot

Przepisy dokładnie precyzują, co i w jakich ilościach można przewozić zarówno w bagażu podręcznym jak i rejestrowym. Wyjeżdżając na wakacje z biurem podróży dopuszczalna waga bagażu rejestrowanego wynosi zazwyczaj 20 kg na osobę, a podręcznego – 5 kg. W kwestii zawartości naszych walizek – elementarne zasady dotyczą przewozu płynów. Do bagażu podręcznego można zabrać maksymalnie 1 litr płynów w pojemnikach nie przekraczających 200 ml każdy. W sklepach można znaleźć specjalne, małe opakowania z produktami przeznaczonymi dla osób planujących podróż . W bagażu podręcznym nie mogą znaleźć się przedmioty ostre, np. pilniczek do paznokci czy nożyczki. Warto zadbać również o komfort podróży. Turbulencje najlepiej znosi się siedząc na wysokości skrzydła samolotu, a najbardziej odczuwalne są w tyle maszyny. Do samolotu ubierzmy się w kilka warstw ubrań, gdyż panuje tu dość niska temperatura, więc długi rękaw będzie raczej niezbędny. Zmiana wysokości pułapu powoduje zatykanie się uszu a nawet ich ból. Poleca się wtedy żucie gumy. Nowoczesne samoloty rejsowe na swoich pokładach mają multimedialne centra rozrywki, dzięki którym można się zrelaksować podczas długiego lotu – obejrzeć film, bądź zagrać w grę.
 
Strony : 1 2

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • eGospodarka.pl
  • Hospicja.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Akademia Pełni Życia
  • Oferty pracy